עברית

Matte It Out! – סקירת אודמי אלף

For my English post press here

כפי שאתן יודעות, אני מכורה קשה. יש לי מוצרים בשפע מכל הקטגוריות. יש מוצרים שהצלחתי לומר לעצמי “די, את לא צריכה יותר” ואני מצליחה לצמצם את הכמות שאני רוכשת מהם, אבל יש שני מוצרים שפשוט אין לי מהם שובע ואני רוכשת מהם עוד ועוד – אודמים ופלטות צלליות. כך שאם אתן רואות בבלוג המון פוסטים על אודמים או פלטות, אל תופתעו.

וכך גם היום – אספר לכן קצת על ליין של אודמים שאני מאוד אוהבת, אודמי המאט של אלף. כן כן, קראתן נכון – e.l.f. כתבתי על מספר ממוצרי החברה בפוסט שכתבתי על מוצרים שקצת הזנחתי. החברה ידועה בכך שיש לה מגוון רחב של מוצרים בטווח מחירים מאוד נמוך (מוצר בודד עולה בין דולר בודד לבין $6, כאשר מעט מוצרים נוספים מגיעים למחירים של $10-$15). יצא לי להתנסות בלא מעט מוצרים של החברה, יש כאלה שאני אוהבת יותר, יש שאני אוהבת פחות ויש כאלה שאני ממש שונאת (שמהר מאוד מצאו את עצמם נזרקים לפח). אבל אודמי המאט שלהם הם בין המוצרים האהובים עליי של החברה.

e.l.f Matte Lip Colors
e.l.f Matte Lip Colors

האודמים מגיעים בצורה של עפרון ודומים לאודמי הליפי סטיקס של קולורפופ מהבחינה שהעובי שלהם פחות או יותר זהה והינם מסתובבים כך שאין צורך לחדד אותם. האריזה שחורה ופשוטה כאשר הקצה צבוע בצבע המעיד על גוון האודם (למרות שהצבע אינו תמיד מדוייק). אגב, החלק הצבעוני נשלף והוא בעצם מחדד! פרט מגניב שגיליתי לא מזמן בטעות. כאשר משתמשים בהם לראשונה לאודמים יש קצה מחודד אשר מאפשר שרטוט קל על השפתיים כך שלא צריך להשתמש בעפרון שפתיים לפני. עם הזמן הקצה מן הסתם מתעגל, אך אני עדיין לא מרגישה שזה מונע ממני לשרטט כמו שצריך על השפתיים (וכשאני לא מתעצלת אני משתמשת במחדד המובנה).

האודמים נמרחים בקלות על השפתיים והינם נעימים למגע ורובם אינם מייבשים. כמה שאני אוהבת את האודמים הללו, הם אינם מושלמים. הגוונים הבהירים יותר דווקא כן מייבשים ונראים פחות טוב על השפתיים. לוקח יותר משכבה אחת על מנת שהצבע יראה אחיד והם מדגישים קמטוטים על השפתיים (תראו את התמונות בהמשך). הגוונים הבינוניים והכהים יותר לעומת זאת הרבה יותר ידידותיים, נמשחים בקלות ובאחידות, נראים ומרגישים נהדר. העמידות של האודמים אינה גבוהה במיוחד (מחזיקים כ-4 או 5 שעות במידה ולא אוכלים) כך שהם יותר מתאימים ליום יום כשאפשר לחדש את האודם מידי כמה שעות.

e.l.f Matte Lip Colors
e.l.f Matte Lip Colors

לפי האתר הרשמי האודמים מכילים ויטמינים; A, C ו-E והם אמורים להעניק לחות לשפתיים, אך כפי שציינתי זה לא בהכרח נכון לגבי כל הגוונים. באתר מוצעים חמישה עשר גוונים למכירה, כאשר כל אודם מכיל 1.4 גרם במחיר של $3 ליחידה. עדיין לא מצאתי אתר שמוכר את כל הגוונים וגם שולח לארץ (כי האתר הרשמי שולח רק לארה”ב) אך ישנם לא מעט אתרים ששולחים לארץ לפחות חלק מהגוונים: אתר ביוטיג’וינט מציע למכירה 11 מהגוונים (במחיר של $4 ליחידה), בלו סקנדל מציעים 7 גוונים למכירה (במחיר מופקע של $5.25 ליחידה) ואילו באייהרב ניתן למצוא 5 גוונים בודדים ועוד 4 אשר נמכרים כסט בלבד ($3 ליחידה, $10 לסט של ארבעה). ואם אתן ממש רוצות אודם שיש רק באתר הרשמי תאלצו להשתמש בחברת שילוח.

ברשותי 8 גוונים מהסדרה:

Nearly Nude

Nearly Nude
Nearly Nude

זהו הגוון הבהיר ביותר, וגם הכי פחות אחיד מכל הגוונים שברשותי. כדי לקבל גוון כמה שיותר אחיד אני צריכה מספר לא מועט של שכבות. הבעיה העיקרית עם הגוון הזה היא שהוא מבליט יובש וקמטוטים בשפתיים וגם מייבש אותן לא מעט. כמה שאני אוהבת את האודמים הללו, הגוון הזה ספציפית לא ממש מוצלח. צבע הגוון כשמו – ניוד הכי ניודי שיש. הוא בהיר מאוד ומעט אפרסקי. צבע השפתיים שלי באופן טבעי הן אדמדמות, כך שהצבע הטבעי קצת מבצבץ מעבר לאודם וגורם לו להראות נורמלי עליי. אני מאמינה שאם השפתיים שלי היו ניודיות לחלוטין הצבע היה נבלע עליי, כי הוא פחות או יותר בגוון של העור שלי.

Nearly Nude lip swatches
Nearly Nude lip swatches

Praline

Praline
Praline

בניגוד לגוון הקודם, הגוון הזה נמרח בקלות, הוא אחיד ויחסית לחותי והוא פשוט יפהפה. זהו גוון ניודי חום-כתום חם ובינוני, ואני חושבת שהוא יכול להחמיא לכל אחת – בין אם זה לבהירות בינינו או לשחומות יותר. זהו האודם שאני הכי חורשת עליו מבין כל השמונה, בייחוד כי הוא מושלם ליום יום.

Praline lip swatches
Praline lip swatches

Rich Red

Rich Red
Rich Red

גוון אדום קלאסי וקר עם תת גוון כחול. האמת היא שפעם הרגשתי שאודמים אדומים קרים ממש לא מתאימים לי ולא הייתי מסוגלת ללכת איתם, אבל לאחרונה אני דווקא מרגישה שהם דווקא כן מחמיאים ופשוט הייתי צריכה למצוא אודם אדום בוהק שארגיש איתו בנוח. האודם הזה הוא אחד כזה (וכך גם Scarlet Lace של Dose of Colors שכתבתי עליו בעבר) והוא אחד האדומים הקרים היחידים שאני מסוגלת ללכת איתו. האודם אחיד ונמרח בקלות.

Rich Red lip swatches
Rich Red lip swatches

Cranberry

Cranberry
Cranberry

גוון אדום נוסף, רק שהגוון הזה הינו הרבה יותר חם, אדום מהסוג שאני מרגישה איתו הרבה יותר בנוח. צבעו הינו בורדו בינוני (כגוון חמוציות, מכאן שמו) וגם הוא אחיד, נמרח בקלות ולחותי.

Cranberry lip swatches
Cranberry lip swatches

Berry Sorbet

Berry Sorbet
Berry Sorbet

זהו הגוון הסגלגל בחבורה, אשר נוטה לורוד. זהו גוון אהוב נוסף – אם יש צבע שאני אוהבת זה סגול (נדמה לי שכבר ציינתי זאת בפוסט קודם) וזה מתבטא אצלי גם בשפתיים (יש לי אינספור אודמים סגולים!). אגב, בתמונות הוא נראה הרבה יותר ורוד ממה שהוא באמת. וכן, גם הוא אחיד, לחותי ונמרח בקלות.

Berry Sorbet lip swatches
Berry Sorbet lip swatches

Dash of Pink

Dash of Pink
Dash of Pink

ורוד קורלי מקסים, שלטעמי יהיה מושלם לאביב ולקיץ שמתקרב אלינו בצעדי ענק. הגוון לחותי ונמרח בקלות, אך הוא קצת מבליט את הקמטוטים שיש לי בשפתיים. אגב, אני לגמרי מודעת לכך שהאודם הספציפי הזה ממש לא מתאים לאיפור עיניים שיש לי בתמונות, בסווצ’ים בעתיד אזכור לעשות איפור עיניים קצת יותר נייטרלי 😉

Dash of Pink lip swatches
Dash of Pink lip swatches

Natural

Natural
Natural

גוון ניודי נוסף, הוא מעט כהה יותר מ-Nearly Nude ונוטה יותר לצד הורוד. הוא לחלוטין גוון my lips but better, מדגיש את הצבע הטבעי של השפתיים. למרות שזהו גוון שאני מאוד אוהבת לצערי הוא גם מדגיש את הקמטוטים והיובש בשפתיים ויש צורך לבנות את הצבע על מנת שיהיה אחיד.

Natural lip swatches
Natural lip swatches

Tea Rose

Tea Rose
Tea Rose

הגוון האחרון שברשותי הוא גם הגוון האהוב עליי מכולם. זהו גוון ניודי-ורוד-מואובי מושלם, הוא לחותי ומהמם. החסרון שלו, כמו שאר הגוונים הבהירים – הוא מדגיש קמטוטים. לא באותה הרמה של שאר הגוונים הבהירים, אבל גם כאן הקמטוטים מודגשים. ובכל זאת, אני עדיין מאוהבת בגוון הזה.

Tea Rose lip swatches
Tea Rose lip swatches

e.l.f. Matte Lip Color - swatches
e.l.f. Matte Lip Color – swatches

ואלו הם כל הגוונים שברשותי. אני מאוד אוהבת את האודמים הללו, ולמרות שאינם מושלמים התמורה שמקבלים ביחס למחיר שווה בהחלט. זוהי חברה נוספת שמוכיחה כי לא צריך לשלם המון כסף על מנת לקבל מוצר טוב, ואין לי ספק שארכוש עוד גוונים מהסדרה (אהמ, יש גוון נוסף שכבר עושה את דרכו אליי!).

e.l.f Matte Lip Colors
e.l.f Matte Lip Colors

האם יצא לכן להתנסות באודמים הללו? אהבתן? שנאתן? ספרו לי בתגובות!

שלכן,

מאיה ♥

 

Comments

comments

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.