עברית

עפרון עיניים ב-24 דולר? פיינליינר של מארק ג’ייקובס

For my English post press here

היי לכן!

ייתכן ואתן יודעות, אבל לפני כחודש עשיתי גיחה קצרה למדריד באופן ספונטני, עם בן זוגי והוריו. היה נהדר! כמה שכיף לקחת חופשה לא מתוכננת באמצע החיים. פשוט תענוג. בגלל שהטיול לא היה מתוכנן, גם לא תכננתי מה אני הולכת לקנות. לרוב לפני טיסות אני עושה לי רשימות של מה אקנה, בעיקר על מנת שלא אפריז בכמות המוצרים שאני קונה. הפעם לא הכנתי רשימה וחששתי שמרוב מבחר וחוסר תכנון אקנה את כל החנות אך אני שמחה לבשר שלמרות שהפרזתי קצת בקניות בחנות קיקו (ועל כך יהיה פוסט נפרד), דווקא בספורה יצאתי עם שלל יחסית קטן. רכשתי לי פודרה ומייקאפ של נארס, אודם של טופייסד, מספר מסיכות פנים של ספורה, ביוטי בלנדר ומסיר איפור. וכמובן, המוצר עליו אדבר היום – עפרון עיניים של מארק ג’ייקובס. (אם תרצו לראות סקירה על אחד המוצרים האחרים שציינתי, ציינו זאת בתגובות!).

◊◊◊

אז מה זה בעצם עפרון העיניים הזה שרכשתי?

אני מודה שכשרכשתי אותו הייתי בטוחה שמדובר בעפרון עיניים אחר של החברה, זה שקת’לין לייטס מהללת ללא הפסקה, אך בדיעבד הבנתי שרכשתי את העפרון הלא נכון. אופס. העפרון אותו היא מהללת נקרא Highliner, ואילו העפרון שאני רכשתי נקרא Fineliner. שניהם עפרונות ג’ל, רק שאחד הוא עפרון מתחדד והשני הוא עפרון דק מסתובב. הקאטץ’? העפרונות הללו אינם זולים בכלל. אני שילמתי על שלי כמעט 23 יורו ($24). החלטתי להתפרע על מוצר יוקרתי ולראות אם המוצר מצדיק את המחיר, אז מובן שמעט התאכזבתי כשגיליתי שזה בעצם לא העפרון שרציתי לרכוש. אבל חשבתי שאם כבר רכשתי והתנסיתי בעפרון הזה, למה שלא אסקור לכן אותו?

הגוון שבחרתי נקרא Blaquer(Berry). מתוך שבעת הגוונים שיש בקולקציה לא רציתי לקנות גוון שחור סטנדרטי, אז הלכתי על גוון סגול מושחר, שאמנם זה לא צבע פרוע (כמו הכחול רויאל שיש בקולקציה) אבל הוא מספיק שונה מכל מה שיש לי באוסף.

כשניסיתי את העפרון בחנות, נדהמתי לגלות כמה שהוא פיגמנטי, קרמי ונמשח בקלות. אמנם ניסיתי אותו רק על היד (כי כמובן שלא אכניס טסטר לעיניים!) אבל רק מהתחושה שלו על היד רציתי לרכוש אותו. העפרון היה כל כך קרמי שלסווץ’ על גבי ידי היה המון ברק. זה קצת הלחיץ אותי כי חשבתי שזה אומר שהוא יימרח תוך רגע, אך הופתעתי לגלות שהסווץ’ התקבע על ידי תוך מספר רגעים. יותר מכך, הוא היה כל כך עמיד ששום דבר לא הצליח להוריד אותו (וכך הסתובבתי לי כל היום ברחבי מדריד עם פס סגלגל על גב כף היד) עד שלא הסרתי אותו עם מסיר איפור בסוף היום (במלון). כמובן שזה ישר שכנע אותי (עוד לפני שהבנתי שאני הולכת להסתובב כך כל היום) לרכוש את העפרון ולהוסיף אותו לאוסף.

עיצוב העפרון הוא כסוף ויוקרתי, כאשר על גביו יש פסים המעידים על גוונו, במקרה הזה – פסים סגולים. כמובן, רשום גם את שם החברה – מארק ג’ייקובס – על גבי האריזה. בנוסף, על גבי האריזה רשומים כל הפרטים הרלוונטיים כמו תקופת שימוש (12 חודשים), ארץ ייצור (יפן!), שם הגוון, כל מיני פרטים שאף אחד לא קורא, וכמות – 0.11 גרם (שזה החסרון הראשי בעפרון זה – עליו נדבר בהמשך).

כשמורידים את הפקק, ניתן לראות למה קוראים לעפרון זה Fineliner – הוא דק במיוחד. מכירות את העפרונות לגבות של אנסטסיה (או כל עפרון גבות בסגנון)? אז כזה. אותו עובי. העובי הזה הוא יתרון כשרוצים לתחום אייליינר דק שצמוד לקו הריסים ולשרטט כנף מבלי שייצא עבה מידי. אני פחות משתמשת בעפרונות כאלו כדי לעשות אייליינר ומעדיפה להשתמש בדרך כלל באייליינר נוזלי או בג’ל עם מברשת, אבל וואלה העפרון הזה מקל על השרטוט בצורה משמעותית וגורם לי לרצות להשתמש בו למטרה זו.

העפרון הוא מכני ולא מתחדד שזה טוב ולא טוב בו-זמנית, לטעמי. נתחיל ברע – העפרון מסתובב רק לצד אחד, כלומר אם מסובבים אותו יותר מידי אתן לא יכולות להחזיר אותו חזרה. מצד שני, ניתן כך לשלוט יותר בקלות על כמות החומר שיוצא. בנוסף, למרות שבעפרונות מכניים לרוב יש פחות חומר, לפחות הוא לא מתבזבז כמו בעפרונות מתחדדים, בהם מאבדים חומר בחידוד.

כפי שציינתי, הפורמולה של העפרון מאוד קרמית ונמשחת בקלות. באמת שתענוג לעבוד עם העפרון הזה, כל כך קל וזריז. קל לתחום איתו גם את קו המים העליון. מכיוון שהוא קרמי ופיגמנטי משיחה אחת בקו המים (או במונח המקצועי שלו – מעקה העין. תודו שלמדתן משהו חדש היום) מספיקה ובכך לא מבזבזים הרבה חומר. במקרה של העפרון הזה זה יתרון גדול, מכיוון שיש כל כך מעט חומר בעפרון. כפי שציינתי, יש בו רק 0.11 גרם, שזה מעט מאוד לכל הדעות. נכון שהרעיון בעפרון הוא שהוא מאוד דק, אבל לפחות שיעשו אותו יותר ארוך! אני לא משלמת כל כך הרבה כדי לקבל כל כך מעט! לשם השוואה – בעפרון המכני של קולורפופ יש 0.2 גרם, בשל רימל יש 0.28 גרם, בשל ניקס יש 0.31 גרם ואילו בעפרון של אסנס, שאמנם לא אמור להיות דק אבל הוא כן עפרון ג’ל, יש 0.57 גרם. אז כן, אם בעפרונות דראגסטור יש במינימום פי שתיים חומר בשליש מהמחיר, אפשר לתת לנו עוד קצת חומר בעפרון היוקרתי של מארק ג’ייקובס. לא ככה?

מבחינת עמידות – כאן המבחן האמיתי. האם הוא שווה את הסכום המופרז ששילמתי עליו? האם הוא יותר עמיד מעפרונות ג’ל אחרים? אז, כששירטטתי איתו אייליינר חתולי הוא לא זז לי מהעין במשך כל היום. כל היום! כמו על גבי כף היד שלי בחנות גם על העין הוא התקבע ולא זז. הוא מתקבע ממש כמו אייליינרי ג’ל אחרים שיצא לי לנסות, למשל אלה שמגיעים בצנצנות קטנות – כמו של איל מקיאג’ או קולורפופ לדוגמא – ובאמת שלשימוש הזה הוא פשוט מצויין.
עם זאת, השימוש העיקרי שלי בעפרון הזה הוא בקו המים, וכאן הסיפור הוא קצת שונה. אגיד לכן שבאופן אישי יש לי עיניים די מימיות, הן דומעות יותר מהאדם הממוצע, כך שבאופן טבעי אייליינר בקו המים לא מחזיק אצלי יותר מידי אלא אם כן זה אייליינר ג’ל (מצנצנת) שאני מניחה עם מברשת, ואז הוא מחזיק 4-5 שעות עד שהוא מתחיל לדהות. עפרונות עיניים מחזיקות אצלי באזור השעתיים, אם לא פחות. עם העפרון של מארק ג’ייקובס הרגשתי שיפור קל. אני לא אגיד שהוא החזיק עליי כל היום ובטח שלא 5 שעות, אבל הוא החזיק באזור ה-3.5 שעות בכיף שלו לפני שהתחיל לדהות ולהעלם מהעין. מה שכן – מכירות את זה שכשאתן מניחות אייליינר בקו המים והוא מתחיל להמרח בקו הריסים התחתון ולעשות בלגאן? אז כאן לא היה את זה. אמנם קו הריסים נראה מעט יותר מודגש אבל העפעף התחתון שלי נשאר תמיד נקי ממריחות כשאני משתמשת בעפרון הזה ולא נראה כאילו מישהו נתן לי בוקס בעין, מה שקורה לי עם רוב העפרונות שיצא לי להשתמש בהם.

סווץ’ של הגוון על היד שלי:

קצת לוקים שעשיתי עם העפרון!

בלוק הראשון – השתמשתי בעפרון בקו המים העליון והתחתון:

בלוק השני שרטטתי על העפעף אייליינר דק שצמוד לקו הריסים עם כנף קטן:

◊◊◊

אז מה המסקנות שלי?

שוואלה, מי ידע שאפשר לחפור כל כך על עפרון עיניים בודד?? אני, מסתבר, מסוגלת לכך.

וברצינות, העפרון הוא ללא ספק איכותי. הוא לא מגרה את העיניים (פרט קל וחשוב ששכחתי לציין), נוח וקל לעבוד איתו וניתן ליצור איתו כל לוק אייליינרי שבא לנו – בין אם זה מראה חתולי או תחימה מקרוב של העין. ביחס לעפרונות אחרים שיצא לי לנסות הוא בהחלט יותר עמיד, בייחוד כשתמשים בו על העפעפיים אך גם בקו המים.
עם זאת, העפרון יקר. ואני לא חושבת שיש עפרון עיניים ששווה כסף שכזה. אני מבינה, זה מותג יוקרה, אבל מדובר בעפרון עיניים! במיוחד כשיש בו כל כך מעט חומר, זה מבאס להוציא סכום שכזה כשאפשר למצוא לו חלופות דומות בחברות עמממיות כמו קולורפופ או אסנס או רימל.
לא אשקר, יש סיכוי שאקנה עוד עפרון כזה בעתיד (אם אתמזל ואגיע לספורה) וכנראה שאנסה את העפרון המקורי שרציתי לרכוש, אבל אם אתן לא חובבות מושבעות של עפרונות עיניים הייתי אומרת לכן לוותר עליו בלב שלם.

ואם בכל זאת בא לכן להפרד מ-$24, אתן יכולות לרכוש (בעזרת חברת שילוח, או בעזרת חברים שמבקרים בחו”ל) באתר הרשמי של מארק ג’ייקובס, או כמובן בספורה.

ומה דעתכן? האם אתן מסכימות להוציא סכומים כאלו על עפרונות עיניים? על איזה מותג/מוצר איפור אתן כן מוכנות להוציא סכומים גדולים? ספרו לי בתגובות!

אל תשכחו לעקוב אחרי טירוף האיפור שלי בפייסבוק ובאיסטגרם!

עד הפעם הבאה,

מאיה ♥

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.